POLİÜRETAN PLAKALAR

Poliüretan malzemeden imal edilen plaka, kare takoz, sıyırıcı, bıçak altı katlama lastikleri, rakle lastikleri kullanımı hızla artmaktadır.

Buna sebep poliüretan malzemelerin diğer kauçuk ve elastomerlere karşı yüksek elastikiyet, mükemmel aşınma mukavemeti, darbe, kopma, yırtılma ve yorulmaya karşı mukavemetli olmalarıdır.

Ayrıca yağ, solvent, su ve ozona kariı dayanıklılık, -40 + 85 C de ideal çalışma ortamı, 45-95 Shore A sertlikleri arasında şeffaf ve istenilen renklerde elde edilebilme imkanları vardır.
 
 
Poliüretan plaka kalıplarımız 3000 x 500 ve 4000 x 500 mm. en boy ebatlarında olup, 2-12 mm. kalınlıklarında imal edilmektedir.

Yukarıda belirtilen plaka ebatlarına göre istenilen boyutlarda kesim yapmaktayız. Kesimleri yapılan plakalar daha çok sıyırıcı, silgi, rakle, conta, bant ve temizleme araçlarında kullanılmaktadır.
 
 


Kare takoz veya lama şeklinde 20-30-40 mm. kalınlıklarda vibrasyon alıcı, yük ve darbeye dayanıklı, sessiz ve rahat çalışma zemini hazırlayan, bıçak altında aşınma ve yırtılmaya yüksek direnç gösteren plakalar ana üretim konularımızdandır.